English Deutsch Français


Wydarzenia 2006Spotkanie z Łukaszem Perłowskim - listopad 2006

16.X - Dzień Papieski - spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim - październik 2006

Spotkanie autorskie z Józefem Baranem - październik 2006

Wystawa malarstwa i grafiki Pauliny Dziadosz- wrzesień-październik 2006

Spotkanie autorskie z dr Grzegorzem Jaśkiewiczem - czerwiec 2006

Poplenerowa wystawa malarstwa i rzeźby "Bonarówka-Bardejov'2006"- maj-czerwiec 2006

Wystawa prac z Konkursu Fotografii Archiwalnej pt. "Z kart starego albumu"- maj 2006

Spotkanie autorskie z Jerzym Fąfarą- kwiecień 2006

Wystawa malarstwa i rzeźby Stanisława Śliwy - marzec-kwiecień 2006

Konkurs dla dzieci szkół podstawowych klas I-III pt. "Lubię i umiem czytać" - marzec-maj 2006

XIII Podkarpacka Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych, Strzyżów'2006 - luty-marzec 2006

Refleksje - wystawa fotografii Antoniego Pawła Gwiszcz - styczeń 2006
Spotkanie z Łukaszem Perłowskim - listopad 2006

       W dniu 6.XI.2006 o godz. 1100 w czytelni BPGiM w Strzyżowie odbyło się spotkanie z Łukaszem Perłowskim - mieszkańcem Strzyżowa, absolwentem LO w Strzyżowie, siatkarzem (środkowym) klubu sportowego AKS Resovia Rzeszów, reprezentantem siatkarskiej Kadry Narodowej.

W spotkaniu wzięli udział:
- przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Miasta,
- licznie zgromadzona młodzież szkół ze Strzyżowa wraz z opiekunami,
- pracownicy BPGiM w Strzyżowie.

       Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem a licznie zadawane pytania bardzo ożywiły atmosferę dyskusji. Tematyka pytań dotyczyła zarówno życia prywatnego Łukasza jak również życia sportowca - siatkarza.


Zobacz galerię zdjęć ze spotkania z Łukaszem Perłowskim^Do góry^
16.X - Dzień Papieski - spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim - październik 2006


       Sentymentalny powrót do Strzyżowa ks. Adama Bonieckiego - w latach 60-tych uczestniczył w misjach w kościele parafialnym w Strzyżowie.

       W dniu 16.X.2006 r. z okazji Dnia Papieskiego w Strzyżowie gościł ks. Adam Boniecki - redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego i współpracownika Jana Pawła II w Krakowie i w Watykanie.

Odbył on spotkania:

- spotkanie z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego w auli Zespołu Szkół w Strzyżowie. Temat spotkania: "Karol Wojtyła - Papież Jan Paweł II - jego osobowość".

- spotkanie z mieszkańcami Strzyżowa w Czytelni Biblioteki Publicznej w Strzyżowie. Temat spotkania: "Zmiany w Kościele za czasów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II".

- Uroczysta Msza św. w kościele farnym w Strzyżowie z kazaniem ks. Adama Bonieckiego.

Organizatorami wizyty ks. A. Bonieckiego byli:
- Burmistrz Strzyżowa,
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie - FARA
- Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. Juliana Przybosia w Strzyżowie


Zobacz galerię zdjęć z wizyty ks. Adama Bonieckiego w Strzyżowie^Do góry^
Spotkanie autorskie z Józefem Baranem - październik 2006


       W dniu 4 października 2006 r. odbyło się spotkanie autorskie z Józefem Baranem - poetą krakowskim, publicystą, dziennikarzem, autorem wielu reportaży, wywiadów, artykułów publicystycznych. Publikował wiersze we wszystkich ważniejszych pismach. Znany również z piosenek m.in. "Starego Dobrego Małżeństwa". Wiersze jego były tłumaczone na kilkanaście języków, m.in. angielski, hebrajski, niemiecki, czeski, rosyjski.
W spotkaniu towarzyszyła artyście Elżbieta Wojnarowska, która swoim śpiewem zachwyciła publicznośc. Elżbieta Wojnarowska śpiewała teksty autorstwa Józefa Barana.Zobacz galerię zdjęć ze spotkania autorskiego z Józefem Baranem

^Do góry^Wystawa malarstwa i grafiki Pauliny Dziadosz- wrzesień-październik 2006


       Na przełomie września i października br. w BPGiM w Strzyżowie można zwiedzać wystawę malarstwa i grafiki Pauliny Dziadosz.
Organizatorami wystawy byli:
- Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. J. Przybosia w Strzyżowie
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wł. Gduli w Strzyżowie

       W dniu 2 października 2006 odbył się wernisaż wystawy. W wernisażu wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji gminnych i powiatowych, członkowie TPSP w Strzyżowie i TMZS w Strzyżowie oraz liczne grono przyjaciół, sympatyków i członkowie najbliższej rodziny artysty.
       Za udział w spotkaniu dyrektor BPGiM składa podziękowania.


Zobacz galerię zdjęć z wystawy malarstwa i grafiki Pauliny Dziadosz

^Do góry^Spotkanie autorskie z dr Grzegorzem Jaśkiewiczem - czerwiec 2006


       W dniu 7 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z dr Grzegorzem Jaśkiewiczem - pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rzeszowskiego, autorem wielu publikacji naukowych. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Razem w Europie". Organizatorzy spotkania:
- Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Ziemi Strzyżowskiej
- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

       W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze powiatu strzyżowskiego. Tematem spotkania była promocja kultury niemieckiej w literaturze polskiej.

       W ramach programu nawiązana została współpraca pomiędzy bibliotekami polskimi i niemieckimi. Bibliotekarze woj. podkarpackiego wraz z trzema bibliotekarzami strzyżowskimi wzięli udział w wycieczce szkoleniowej do bibliotek w Dreźnie i Görlitz.Galeria zdjęć z wycieczki szkoleniowej bibliotekarzy do bibliotek w Dreźnie i Görlitz
Galeria zdjęć ze spotkania autorskiego z dr Grzegorzem Jaśkiewiczem
Zobacz galerię zdjęć z wycieczki szkoleniowej bibliotekarzy do bibliotek w Dreźnie i Görlitz
Zobacz galerię zdjęć ze spotkania autorskiego z dr Grzegorzem Jaśkiewiczem

^Do góry^Poplenerowa wystawa malarstwa i rzeźby
"Bonarówka-Bardejov'2006" - maj-czerwiec 2006


       W dniach 10.V - 15.VI w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie można było zwiedzać prace z poplenerowej wystawy malarstwa i rzeźby "Bonarówka-Bardejov'2006". Wystawa zorganizowana została w ramach obchodów Dni Strzyżowa'2006.
       Wernisaż wystawy odbył się 30 maja o godz. 1700. W wernisażu wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Miasta Strzyżów, przedstawiciele Powiatu Strzyżowskiego, dyrektorzy, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, członkowie TPSP w Strzyżowie i TMZS w Strzyżowie oraz liczne grono przyjaciół i sympatyków.


Zobacz galerię zdjęć z Poplenerowej wystawy malarstwa i rzeźby pt. Bonarówka-Bardejov'2006^Do góry^


Wystawa prac z Konkursu Fotografii Archiwalnej pt. "Z kart starego albumu"- maj 2006


       W dniach 9-16 maja w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie można było zwiedzać wystawę prac z Powiatowego Konkursu Fotografii Archiwalnej pt. "Z kart starego albumu".
       Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Strzyżowie.Zobacz galerię zdjęć z Powiatowego Konkursu Fotografii Archiwalnej pt. Z kart starego albumu^Do góry^


Spotkanie autorskie z Jerzym Fąfarą- kwiecień 2006


       W dniu 6 kwietnia 2006 r. o godzinie 1700 w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Fąfarą - autorem wielu książek oraz autorem scenariusza słuchowiska radiowego pt. "Pępek świata",
o którym sam mówi:
"...jeszcze w Wysokiej Strzyżowskiej poszukiwacze skarbu się nie pojawili, ale już słyszę poważne głosy, że faktycznie pępek świata, miejsce, gdzie Bóg zawiązał pępowinę stwarzając świat znajduje się na Górze Żarnowskiej pod Strzyżowem. Pisząc scenariusz wykorzystałem wiele miejscowych legend, opowieści. Są w nim elementy baśniowe. Teraz mieszkańcy Strzyżowa i Wysokiej Strzyżowskiej już oswoili się ze słuchowiskiem. Po pierwszych odcinkach przeprowadzali jednak dochodzenie, szukali wśród sąsiadów pierwowzorów postaci z powieści radiowej".

       W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych gminy z panem burmistrzem Markiem Śliwińskim, dyrektorzy, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, bibliotekarze i pracownicy BPGiM, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzyżowskiej i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wł. Gduli w Strzyżowie oraz słuchacze słuchowiska radiowego "Pępek świata" i czytelnicy BPGiM.
       Za udział w spotkaniu dyrektor BPGiM składa podziękowania.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania autorskiego z Jerzym Fąfarą^Do góry^


Wystawa malarstwa i rzeźby Stanisława Śliwy - marzec-kwiecień 2006


       W dniach od 14 marca do 12 kwietnia 2006 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie odbyła się wystawa malarstwa i rzeźby Stanisława Śliwy zorganizowana z okazji Jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej. Organizatorami wystawy byli: BPGiM w Strzyżowie, TPSP im. Wł. Gduli w Strzyżowie.
       Wernisaż wystawy odbył się 14 marca 2006 r. W wernisażu wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji gminnych i powiatowych, członkowie TPSP w Strzyżowie i TMZS w Strzyżowie oraz liczne grono przyjaciół, sympatyków i członkowie najbliższej rodziny artysty.
       Za udział w wernisażu tak licznemu gronu zwiedzających podziękowania składa dyrektor biblioteki i artysta Stanisław Śliwa.


Zobacz galerię zdjęć z Wystawy malarstwa i rzeźby Stanisława Śliwy^Do góry^Konkurs dla dzieci szkół podstawowych klas I-III pt. "Lubię i umiem czytać" - marzec-maj 2006
       W miesiącach od marca do maja odbył się konkurs dla dzieci szkół podstawowych klas od I do III pt. "Lubię i umiem czytać".
       Etap gminny konkursu odbył się w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie w dniu 29 marca 2006 r., a wzięło udział 23 uczestników:
- Klaudia Kurpiel - SP Brzeżanka
- Aleksandra Machoś - MZS Strzyżów
- Kamil Król - SP Brzeżanka
- Sylwia Drogoń - MZS Strzyżów
- Monika Niebylecka - ZS Wysoka Strzyżowska
- Szymon Ossowski - SP nr 1 Strzyżów
- Dominika Sanecka - SP Glinik Charzewski
- Anita Legęza - SP Glinik Charzewski
- Michał Ladziński - SP Glinik Charzewski
- Monika Matłosz - SP nr 1 Strzyżów
- Aleksandra Balicka - SP nr 1 Strzyżów
- Paulina Lutak - SP nr 1 Strzyżów
- Anna Wiśniewska - SP nr 1 Strzyżów
- Joanna Wapińska - SP Brzeżanka
- Justyna Czaja - SP nr 1 Wysoka Strzyżowska
- Karolina Kruczek - SP nr 1 Strzyżów
- Patrycja Flaga - SP nr 1 Strzyżów
- Martyna Materna - SP Glinik Charzewski
- Aldona Mularz - MZS Strzyżów
- Joanna Wiśniowska - ZS Dobrzechów
- Kamil Zimny - SP nr 1 Strzyżów
- Magdalena Barć - SP Glinik Zaborowski
- Barbara Wójcik - ZS Dobrzechów

       Następnie odbył się 11 maja 2006 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej etap powiatowy konkursu.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego:
1. Kamil Zimny - I m-ce (28 pkt) SP nr 1 Strzyżów
2. Aleksandra Balicka - II m-ce (27 pkt) SP nr 1 Strzyżów
3. Szymon Ossowski - III m-ce (26 pkt) SP nr 1 Strzyżów
4. Anna Wiśniewska - IV m-ce (25 pkt) SP nr 1 Strzyżów
5. Patrycja Flaga - IV m-ce (25 pkt) SP nr 1 Strzyżów
6. Kamil Król - IV m-ce (25 pkt) SP Brzeżanka
7. Aleksandra Machoś - IV m-ce (25 pkt) MZS Strzyżów

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:
1. Kamil Zimny - SP nr 1 Strzyżów
2. Aleksandra Balicka - SP nr 1 Strzyżów
3. Kamil Król - SP Brzeżanka^Do góry^XIII Podkarpacka Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych
Strzyżów'2006 - luty-marzec 2006


       W dniach od 4 lutego do 4 marca w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta im. Juliana Przybosia w Strzyżowie można było zwiedzać XIII Podkarpacką Wystawę Modeli Plastikowych i Kartonowych, Strzyżów'2006.
       W wystawie wzięło udział ponad 50 wystawców z Krosna, Jasła, Rzeszowa, Jarosławia, Ujścia Gorlickiego, Domaradza i Strzyżowa. Wystawionych było łącznie ponad 250 modeli. Komisarzem wystawy był jak od 13 lat pan Marian Wydro - mieszkaniec Strzyżowa.
       Finał wystawy z wręczeniem nagród i dyplomów odbył się w dniu 4 marca 2006 r. W spotkaniu tym wzięli udział: wystawcy ze swoimi rodzinami oraz licznym gronem znajomych i przyjaciół, ksiądz dziekan dr Jan Wolak, Starosta Powiatu Strzyżowskiego mgr Jan Stodolak, burmistrz Strzyżowa mgr inż. Marek Śliwiński, radni Rady Miejskiej w Strzyżowie, kierownicy jednostek organizacyjnych.
       Komisarz wystawy pan Marian Wydro z rąk gospodarza miasta burmistrza Marka Śliwińskiego otrzymał tytuł: "Honorowy Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów".Zobacz galerię zdjęć z XIII Podkarpackiej Wystawy Modeli Plastikowych i Kartonowych Strzyżów'2006^Do góry^
Refleksje - wystawa fotografii Antoniego Pawła Gwiszcz - styczeń 2006


       W dniach od 4 stycznia do 31 stycznia w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta im. Juliana Przybosia w Strzyżowie można było zwiedzać wystawę fotograficzną artysty Antoniego Pawła Gwiszcz pt. "Refleksje". Organizatorami wystawy byli: BPGiM w Strzyżowie i TPSP im. Wł. Gduli w Strzyżowie.
       Wernisaż wystawy odbył się 17 stycznia 2006 o godz. 1700. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji gminnych i powiatowych, członkowie TPSP w Strzyżowie i TMZS w Strzyżowie oraz liczne grono przyjaciół, sympatyków i członkowie najbliższej rodziny artysty.
       Za udział w wernisażu tak licznemu gronu zwiedzających podziękowania składa dyrektor biblioteki i artysta Antoni Paweł Gwiszcz.Zobacz galerię zdjęć z wystawy pt. REFLEKSJE - Antoniego Pawła Gwiszcz^Do góry^
STRONA GŁÓWNA   |   GODZINY OTWARCIA   |   AKTUALNOŚCI   |   KATALOG ON-LINE


Copyright © 2004-2018 Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie
Realizacja: Paweł L.

Do góry