.

















  English Deutsch Français



exlibris
Wydarzenia 2008



Wystawa pt. "Strzyżów w oczach dziecka" - listopad-grudzień 2008

Wystawa poświęcona prof. dr Franciszkowi Chrapkiewiczowi-Chapeville - lipiec-wrzesień 2008

"Książka w przedszkolu" oraz rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego, "Omnibus" w Żyznowie

Konkurs czytelniczy pt. "Wakacje z Kłamczuchą" - czerwiec 2008

Spotkanie autorskie z Andrzejem Zaniewskim - czerwiec 2008

Wystawa prac uczestników konkursu pt. "Zapobiegajmy pożarom'2008" - czerwiec-sierpień 2008

Pasowanie na czytelnika biblioteki - maj 2008

Wystawa prac artystycznych Zygmunta Zabłyszcza - maj-czerwiec 2008

37 Wystawa prac artystycznych malarstwa i rzeźby Edwarda Gadziny - kwiecień-maj 2008

Konkurs czytelniczy pt. „Bawimy się i uczymy z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi” - luty 2008

Konkurs na wiersz pod hasłem "RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI" - luty 2008

XV Jubileuszowa Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych Strzyżów'2008 - styczeń-luty 2008







Wystawa pt. "Strzyżów w oczach dziecka" - listopad-grudzień 2008


       W dniach od 17.XI.2008 do 6.XII.2008 w Czytelni BPGiM w Strzyżowie można było zwiedzać wystawę dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola Publicznego w Strzyżowie pt. "Strzyżów w oczach dziecka". Wystawa zainspirowana była poznaniem piękna Naszego Regionu. Ekspozycja prac miała nam przybliżyć spostrzeganie otaczającej rzeczywistości widzianej oczami małego dziecka.
       Na zakończenie wystawy Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne w Strzyżowie we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie i Towarzystwem Miłośników Ziemi Strzyżowskiej w Strzyżowie zorganizowało w dniu 4.12.2008r. konkurs wiedzy przedszkolaków o Polsce i regionie z którego się wywodzimy.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Wystawa poświęcona prof. dr Franciszkowi Chrapkiewiczowi-Chapeville
- lipiec-wrzesień 2008


       W dniach od 1.VII do 30.IX.2008r. w Czytelni BPGiM w Strzyżowie zwiedzać można było wystawę poświęconą dorobkowi naukowemu prof. dr Franciszkowi Chrapkiewiczowi-Chapeville – naszego rodaka mieszkającego w Paryżu, Honorowego Obywatela Miasta Strzyżowa. Wystawa udostępniona była dzięki uprzejmości Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego z okazji nadania Profesorowi tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
       Finisaż wystawy odbył się podczas obchodów Dni św. Michała tj. dnia 28.IX.2008r. O wystawie i związanym z nią życiu profesora opowiedział dr inż. Stanisław Urbanik, jego wieloletni przyjaciel. Głos zabrał także Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego – dr hab. inż. Czesław Puchalski prof. UR. O swojej książce poświęconej profesorowi Chrapkiewiczowi opowiedział pracownik rzeszowskiego oddziału IPN, dr Robert Witalec. Wspomnieniami o strzyżowskiej przeszłości profesora oraz jego zaangażowaniu w sprawy Strzyżowszczyzny podzielił się również prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzyżowskiej – Adam Kluska. W uroczystości wzięli udział również Burmistrz Strzyżowa – Marek Śliwiński, ks. dziekan dr Jan Wolak, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Strzyżów i powiatu strzyżowskiego, prezesi oraz dyrektorzy zakładów pracy i instytucji. Przybyli także mieszkańcy Strzyżowa i Godowej. Całość uroczystości prowadził dr inż. Stanisław Urbanik.
       O godz. 1600 odbyła się telekonferencja Strzyżów – Paryż, w której uczestnicy zwiedzania wystawy mogli bezpośrednio rozmawiać z profesorem Franciszkiem Chrapkiewiczem. Profesor ze wzruszeniem, wdzięcznością i skromnością podziękował za udział w spotkaniu poświęconemu jego osobie.
       BPGiM w Strzyżowie dziękuje wszystkim zaproszonym gościom za udział oraz przybyłym mieszkańcom naszej gminy. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego pana dr Jerzego Horwata i pani dr Bernadety Szarzyńskiej za udostępnienie wystawy.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




"Książka w przedszkolu" oraz rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego, "Omnibus" w Żyznowie


       Od 2003 roku stałym punktem działalności filii bibliotecznej w Żyznowie jest akcja „Książka w przedszkolu”.
       W każdy poniedziałek, o stałej porze odwiedzam miejscowy oddział przedszkolny prowadzony przez panią Danutę Kulik z małą kolorową książeczką.
       Razem z dziećmi siadamy w kółeczku i czytamy wesołe historie i wiersze ulubionych autorów.
       Od paru lat dzieci mają także możliwość wypożyczania bajek na miejscu, bez konieczności odwiedzania biblioteki. Akcja ta trwa przez cały rok szkolny od września do czerwca.
       Na przełomie maja i czerwca dzieci wraz z panią przedszkolanką odwiedzają bibliotekę zapoznając się z jej funkcjonowaniem. Ta forma działalności bardzo podoba się dzieciom i dorosłym i będzie kontynuowana w przyszłości.
       Rok 2008 w filii bibliotecznej w Żyznowie rozpoczął się dwoma konkursami. Pierwszy – plastyczny – zachęcał dzieci do narysowania plakatu propagującego czytelnictwo. Konkurs wygrał Jakub Szostak rysunkiem „Cała Polska czyta dzieciom”. Drugi – „Omnibus” – wymagał od uczestników sporej wiedzy, gdyż pytania pochodziły z różnych dziedzin: m.in. historii, geografii, polityki i literatury. W konkursie uczestniczyło 17 osób, a laureatką została Paulina Gorczyca. Oba konkursy trwały trzy miesiące (od stycznia do marca) i zostały zakończone wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych.
       Przy okazji zapraszam dzieci i młodzież do uczestniczenia w kolejnych konkursach prowadzonych przez filię biblioteczną w Żyznowie.
       Od kwietnia trwają kolejne dwa konkursy. Pierwszy – plastyczny – „Miejsce w którym mieszkasz”, będzie trwał do końca 2008 r. Drugi – „Bezpiecznie na drodze” mający na celu przygotowanie dzieci do sezonu rowerowego, będzie trwał do czerwca 2008.

Także w wakacje przewidziane są konkursy. Sprawdź!
Szczegóły konkursów w bibliotece!
Beata Haligowska
Filia biblioteczna w Żyznowie


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Konkurs czytelniczy pt. "Wakacje z Kłamczuchą" - czerwiec 2008


/… - Lubię was – szepnęła przez szybę do wszystkich miłych ludzi na świecie zapalających w tej chwili świeczki, …
- Lubię was wszystkich. I zobaczycie, że kiedyś wam się przydam. Obiecuję wam to! /

/Małgorzata Musierowicz – „Kłamczucha”/


       W dniu 18.VI.2008 r. miał miejsce konkurs czytelniczy pt. „Wakacje z kłamczuchą” przygotowany we współpracy przez Filię Biblioteczną w Gliniku Charzewskim i Bibliotekę Szkolną przy Szkole Podstawowej w Gliniku Charzewskim.
       W konkursie udział wzięło 13 osób – dziewczęta i chłopcy z kl. IV-VI szkoły podstawowej, którzy połączyli się w czteroosobowe grupy konkursowe. Udział w konkursie mogli wziąć czytelnicy, którzy wcześniej przeczytali powieść Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha” i przygotowali sobie krótki fragment książki, który przedstawili w inscenizacji.
       Konkurs składał się z III częśći: I część – to losowanie pytań przez grupy dotyczących treści książki i odpowiedź na nie,
II część – to odegranie fragmentu książki przedstawionego w krótkiej scence przez każdą z grup,
III część – to podliczenie punktów i wręczenie nagród uczestnikom konkursu w postaci figurek – zegarów.

       I miejsce zajęła grupa dziewcząt z kl. VI, która przedstawiła scenkę pt. „Nauka pisania”. I tak w rolę: - ciotki Lilii wcieliła się Natalia Kluska, - Tomcia – Anna Koszarska, - Anieli – Alicja Hadera, - narratorem była Joanna Niemiec.
       II miejsce zajęły dziewczęta z kl. V, które przedstawiły scenkę pt. „Prezenty od św. Mikołaja”. W rolę Tomcia wcieliła się Martyna Materna, a Romci – Anita Legęza.
       III miejsce zajęła grupa dziewcząt i chłopiec z kl. IV i V. Zaprezentowali oni scenkę pt. „Randka w kawiarni”. W rolę: - Anieli wcieliła się Dominika Sanecka, - Roberta Rojka – Karolina Kuś, - Pawełka – Mateusz Niemiec, - kelnerki – Paulina Sołtys.
       IV miejsce zajęła grupa dziewcząt i chłopiec z kl. IV i VI, którzy przedstawili scenkę pt. „Picie mleka”. W rolę: - Anieli wcieliła się Dominika Moskwa, - Tomcia – Seweryn Stodolak, - Romci – Katarzyna Górnicka.

       Konkurs odbył się w holu szkolnym i udział jako widzowie wzięli uczniowie SP w Gliniku Charz. Zaproszeni goście oraz pani dyrektor i grono pedagogiczne SP w Gliniku Charz. Oceniali przedstawione scenki. Wszystkim uczestnikom, gościom i nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za pomoc i mile spędzone chwile, podczas tego wakacyjnego konkursu życząc słonecznych wakacji z książką – Bibliotekarze Filii Bibliotecznej i Biblioteki Szkolnej.

Opracowała Marzena Midura


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Spotkanie autorskie z Andrzejem Zaniewskim
- czerwiec 2008


       W dniu 17 czerwca 2008 r. w BPGiM w Strzyżowie odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Zaniewskim - sławnym polskim poetą i prozaikiem.
       Spotkanie autorskie zorganizowane było w ramach V Międzynarowowej Sesji "Literatura Pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy oraz krajów Ościennych", która odbyła się 16 czerwca w WDK w Rzeszowie.
       W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Strzyżowie, przedstawiciele władz samorządowych z panem burmistrzem Markiem Śliwińskim na czele oraz pracownicy BPGiM w Strzyżowie.
       Pisarz prezentował wybrane utwory ze swoich tomików, m. in. z tomiku "Nagość". Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.

^Do góry^




Wystawa prac uczestników konkursu pt. "Zapobiegajmy pożarom'2008"
- czerwiec-sierpień 2008


       Rokrocznie organizowany przez OSP konkurs plastyczny pt. „Zapobiegajmy pożarom” dla dzieci i młodzieży został zakończony. Z wszystkich prac przedstawionych do konkursu w BPGiM została zorganizowana wystawa, którą można zwiedzać do końca wakacji.
       Konkurs organizowany jest w 3 grupach wiekowych, z każdej grupy zostało wyłonione przez komisję konkursową po 3 prace, które biorą udział w konkursie wojewódzkim. Najwięcej prac wpłynęło od uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej I do III. Dużą ilość prac zaprezentowali również przedszkolaki i uczniowie klas szkoły podstawowej kategorii wiekowej IV do VI.
       Wyróżnione prace to prace dzieci i młodzieży:
I grupa wiekowa – przedszkola
1. Katarzyna Włodyka, lat 6 - Wysoka Strzyżowska
2. Aleksandra Wójcik, lat 6 - Godowa
3. Michał Dętkoś, lat 6 - Strzyżów

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy I-III
1. Paulina Sala - kl. II, Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie
2. Patrycja Witkowska - kl. I, Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie
3. Julia Tomczuk - kl. I, Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie

III grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy IV-VI
1. Kinga Modliszewska - kl. V, Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej
2. Bartosz Kolbusz - kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzyżowie
3. Anna Koszarska - kl. VI, Szkoła Podstawowa w Gliniku Charzewskim

       Nagrody dla uczniów i przedszkolaków za wyróżnione prace oraz dyplomy za udział w konkursie zostały wręczone na zakończenie roku szkolnego 2007/2008.
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie w przyszłym roku.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Pasowanie na czytelnika biblioteki - maj 2008


       Od kilku lat, na przełomie maja i czerwca, Biblioteka Publiczna w Żyznowie gości przedszkolaków i uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Żyznowi. Aby tradycji stało się zadość – tak też było w tym roku.
       Dnia 28 maja 2008 roku powitałam uczniów klasy I, wraz z panią wychowawczynią Haliną Grodzką,zaproszonych na uroczystość pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej w Żyznowie. Zanim nastąpiło pasowanie przypomnieliśmy sobie zasady wypożyczania książek i jak należy dbać o książki. Następnie dzieci mogły się wykazać w krótkim konkursie dotyczącym postaci bajkowych. Po sprawdzeniu wiedzy dzieci, nastąpiła główna uroczystość. Każde dziecko, które obiecało szanować wypożyczone książki i stosować się do regulaminu biblioteki, zostało pasowane przy pomocy ogromnej księgi (“Encyklopedii Wiedzy o Książce”). W nagrodę za dzielność i na początek wspaniałej współpracy wszyscy otrzymali skromne upominki.
       Dnia 2 czerwca 2008 roku Bibliotekę Publiczną w Żyznowie odwiedziła pani Danuta Kulik z przedszkolakami. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki. Dzieci dowiedziały się:
- jak zapisać się do biblioteki,
- jakie są zasady wypożyczania książek,
- jak korzystać z księgozbioru,
- do czego służy czytelnia,
- skąd biblioteka ma nowe książki i czasopisma.

       Po tych krótkich informacjach, zgodnie z coponiedziałkową akcją “Książka w przedszkolu” przeczytaliśmy bajkę “Martynka w krainie baśni”. Następnie dzieci miały okazję “pobuszować” po bibliotece i wypożyczyć sobie książeczki do domu. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Opracowała Beata Haligowska

Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Wystawa prac artystycznych Zygmunta Zabłyszcza - maj-czerwiec 2008


       Od 6 maja do końca czerwca można było zwiedzać wystawę prac malarskich Zygmunta Zabłyszcza z Gwoźnicy Górnej.
       W dniu 9.06.2008 r. odbył się wernisaż wystawy z udziałem artysty, przyjaciół, członków TPSP im. Wł. Gduli oraz przedstawicieli władz samorządowych gminy i jednostek organizacyjnych.
       Zygmunt Zabłyszcz – mieszkaniec Gwoźnicy Górnej – artysta, malarz, twórca ludowy. Swoją twórczość rozpoczął w latach 50-tych organizując sobie własną pracownię malarską w miejscu zamieszkania. Pracę zawodową rozpoczął w Rzeszowskiej WSK – jako plastyk zajmujący się reklamą i dekoratorstwem. Pierwsze swoje wystawy z lat 60-tych artysta organizował w Strzyżowie w Domu Kultury, Domu Kultury Rzeszowskiej WSK i WDK w Rzeszowie, których liczba łącznie wynosiła kilkanaście. Dzieła Pana Zygmunta Zabłyszcza odnosiły sukcesy na wszystkich wystawach w regionie, a niektóre dzieła o tematyce religijnej zostały zakupione przez kościoły w Sandomierzu i Gwoździance. Jednocześnie Pan Z. Zabłyszcz zajmuje się pozłacaniem ołtarzy w kościołach i renowacją sztandarów.
       Za swoją działalność artystyczno-malarską otrzymał wyróżnienia i nagrody instytucji samorządowych szczebla lokalnego i wojewódzkiego.
Informujemy również w imieniu pana Zygmunta Zabłyszcza o możliwości zakupu obrazów.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




37 Wystawa prac artystycznych malarstwa i rzeźby Edwarda Gadziny -
kwiecień-maj 2008


Edward Gadzina – urodził się w 1942 r. w Strzyżowie. Swoją pracę artystyczną rozpoczyna już w dzieciństwie od malowania obrazów akwarelą, kreskówką i grafiką.
   W latach pracy zawodowej przerywa swoją działalność artystyczną, którą z dużym nasileniem rozpoczyna po przejściu na emeryturę w 2001 roku.
   Głównym tematem Jego twórczości amatorskiej staje się rzeźba, płaskorzeźba i rzeźba użytkowa.
   Pierwszą wystawę swoich prac prezentuje w 2002 roku na działkach ogrodowych. Kolejne wystawy to prezentacja swoich prac w DK „Sokół” w Strzyżowie, BPGiM w Strzyżowie, WDK w Rzeszowie 2-krotnie, GOK w Niebylcu, GOK w Konieczkowej, GOK w Wiśniowej 2-krotnie, w Stępinie, Grodzisku, Dobrzechowie, Lubeni i Godowej.
   Obecnie 37 wystawa w BPGiM w Strzyżowie to prezentacja rzeźby, płaskorzeźby i obrazów, które artysta rozpoczyna malować od 2001 r. twierdząc, że jest to powrót do początku czyli lat dziecięcych i młodzieńczych w szkole.
   W 2006 roku Pan Edward Gadzina współtworzy zespół harmonijek ustnych „Stryki” z grupą śpiewającą „Wujanki”.
   Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych osób w kraju i poza granicami. Dotyczy to takich krajów jak USA, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Austria i Litwa, a główna tematyka tych prac to rzeźba i płaskorzeźba sakralna.
   Wernisaż wystawy odbył się 15 kwietnia 2008 r. o godz. 1700
   Wystawa czynna była w dniach 1 kwietnia – 5 maja 2008 r.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Konkurs czytelniczy pt. „Bawimy się i uczymy z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi” - luty 2008

       W dniu 22.II.2008 r. tj. wtorek o godz. 900 w Bibliotece w Gliniku Charzewskim miał miejsce konkurs czytelniczy pt. „Bawimy się i uczymy z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi”. W konkursie udział brały dwie drużyny. Drużyna kl. II ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Zaborowskim – „Kłapouszki”, oraz drużyna kl. III ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Charzewskim – „Tygryski”.
       W czasie konkursu drużyny rozwiązywały: test, krzyżówkę, szyfry, kto to powiedział?, zagadki. Pomiędzy zadaniami tekstowymi dzieci śpiewały piosenkę o Kubusiu bawiąc się jednocześnie i powtarzały hymn na cześć Kubusia Puchatka, dmuchały balony i przebijały je siadając na nich. Układały puzzle o Kubusiu na czas i podobnie jak bajkowy bohater podjadały miodek. Ponadto każdy uczestnik miał do wykonania wylosowane przez siebie zadanie, a za wykonanie go dostawał mały upominek. Obie drużyny przygotowały wspaniałe plakaty dotyczące książki A.A. Milne – „Kubuś Puchatek”, dlatego też każdy dostał drobny upominek związany z Kubusiem Puchatkiem przez siebie wylosowany. Każda drużyna zebrała możliwą ilość punktów tj. 10 i tym samym doszło do remisu. Całości oprócz zaproszonych gości, przyglądała się kl. O i I ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Charzewskim. Dzieci w tym czasie malowały obrazki i układały puzzle z Kubusiem Puchatkiem.
       Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, było wesoło i zabawnie. Uczestnicy jak i zaproszeni goście bawili się doskonale w towarzystwie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół co było celem tego konkursu.        Bardzo dziękuję wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach, a szczególnie paniom wychowawczyniom, pani Jolancie Ziobro i pani Halinie Gierlak.

Marzena Midura
Kierownik Filii Bibliotecznej w Gliniku Charzewskim


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




Konkurs na wiersz pod hasłem "RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI" - luty 2008

       W okresie ferii zimowych z okazji święta zakochanych „Walentynek” Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie dla dzieci i młodzieży zorganizowała konkurs na wiersz o miłości.
       Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu 20.II.2008. W konkursie wzięło udział 10 uczestników w trzech kategoriach wiekowych:
• klasy IV – do VI szkoła podstawowa
• klasy I – do III gimnazjum
• klasy I – do III szkoły ponadgimnazjalne

       Każdy uczestnik złożył po 1 wierszu do konkursu, jeden uczestnik złożył 5 wierszy. Lista uczestników konkursu:
• Dominika Barlik – szkoła podstawowa
• Sylwia Drogoń – szkoła podstawowa
• Joanna Marek – szkoła podstawowa
• Pażyra Aleksandra – szkoła podstawowa
• Gębuś Dagmara – szkoła podstawowa
• Romanowska Róża – szkoła podstawowa
• Sabina Margańska – gimnazjum
• Ewelina Ziobro – gimnazjum
• Monika Bryda – gimnazjum
• Anna Wiśniowska – liceum

       W dniu 20.II.2008 w BPGiM w Strzyżowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w którym uczestnicy mogli osobiście zaprezentować swoją twórczość w obecności członków jury i zaproszonych gości.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^




XV Jubileuszowa Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych Strzyżów'2008 - styczeń-luty 2008



       Na przełomie stycznia i lutego w BPGiM w Strzyżowie tradycyjnie trwała wystawa modeli plastikowych i kartonowych. W bieżącym roku jest to XV jubileuszowa wystawa organizowana przez pana Mariana Wydro i bibliotekę. Wystawa zgromadziła łącznie 300 modeli plastikowych i kartonowych prezentowanych przez 65 modelarzy z całego województwa podkarpackiego tj. Rzeszowa, Jasła, Krosna, Stalowej Woli, Przemyśla oraz Strzyżowa i okolic.
       Z okazji jubileuszu gościnnie zaprezentował swoje prace pan Zygmunt Guzik z Krosna. Jego modele to samoloty i szybowce z drewna lipowego precyzyjnie wykonane.
       Władze miasta i powiatu oraz właściciele sklepów modelarskich to główni sponsorzy nagród, które zostały w dniu 23.II.2008 r. wręczone na zakończenie wystawy o godz. 1000. Podczas zamknięcia wystawy prezentowane były przez modelarzy modele jeżdżące.
       Kolejny już piętnasty rok wystawy pokazał, że zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu jest coraz większe, głównie w gronie młodzieży, w tym również dziewczyn.
       Wszystkim modelarzom życzymy dużo cierpliwości, sukcesów i powodzenia.


Zobacz galerię zdjęć


^Do góry^












STRONA GŁÓWNA   |   GODZINY OTWARCIA   |   AKTUALNOŚCI   |   KATALOG ON-LINE


Copyright © 2004-2018 Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie
Realizacja: Paweł L.

Do góry