English Deutsch Français


Finisaż Fotoklubu StrzyżówPiękno chwili, które chce się zatrzymać można wyrazić muzyką, wierszem, rysunkiem, fotografią. W każdym z autorskich odzwierciedleni uczuć widać duszę artysty.

Dnia 11 sierpnia 2016 roku w Galerii Miejskiej w Strzyżowie odbył się finisaż wystawy pasjonatów fotografii zrzeszonych w Fotoklubie Strzyżów. Grupa młodych ludzi po raz pierwszy podzieliła się swoją pasją fotograficzną w miesiącu maju 2015 r. Wówczas w Muzeum Samorządowym podczas Nocy Muzeów zaprezentowała swoją inauguracyjną wystawę „Strzyżów okiem młodych”.
Ostatni finisaż Fotoklubu w Galerii Miejskiej to owoc zatrzymanych w plenerze chwil, które pokazały widzom krajobrazy górskie m.in. w Bieszczadach. Na spotkaniu Fotoklub Strzyżów zaprezentował też reportaże ze wspinaczek po górach Słowacji. Na finisażu mogliśmy zapoznać się z pracami Agnieszki Hnatio, Dagmary Midury, Krzysztofa Szaro, Bartosza Wójcika, Bartłomieja Bary i Łukasza Ruszały. Na zakończenie spotkania odbył się krótki pokaz fotografii przyrodniczej „Nocne wędrówki lasami” autorstwa pana Michała Kuta. Wystawa tych prac ma mieć miejsce w Galerii Miejskiej w Strzyżowie w miesiącu grudniu.

Mam nadzieję, że ciekawą atmosferę finisażu dopełniło uczestnictwo Kręgu Twórczego Archē, którego członkowie krajobrazy górskie czy piękno przyrody zatrzymali słowami. I tak po słowie wstępnym szefowa Kręgu Twórczego Archē Urszula Rędziniak przedstawiła uczestników Kręgu, którzy wyrazili podziw przyrody w wierszach swojego autorstwa w znacznej mierze przygotowany specjalnie na to spotkanie. Wiersze prezentowali Urszula Rędziniak, Czesława Szlachta-Pytko, Krystyna Mazur i nasz kolega piszący wierszem i trafną fraszką Andrzej Gugała. Przedstawiciele Fotoklubu Strzyżów i Kręgu Arche wyrazili wolę współpracy na przyszłość narzędziami swoich pasji.

Dlatego już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich Czytelników Wagi i Miecza na poetyckie spotkanie Kręgu Twórczego Archē pod tytułem „Babie lato czyli pejzaż twórczy”, które odbędzie się w dniu 28 września 2016 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta im. Juliana Przybosia w Strzyżowie, a tam oprócz degustacji słowno-muzycznej będą Państwo mogli podziwiać pejzaż twórczy Fotoklubu Strzyżów.

Krystyna Mazur

Krąg Twórczy ArchēDo góry
STRONA GŁÓWNA   |   GODZINY OTWARCIA   |   AKTUALNOŚCI   |   KATALOG ON-LINE


Copyright © 2004-2018 Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie
Realizacja: Paweł L.

Do góry